+421 951 360 600

To najdôležitejšie pri hraní

Malé deti sú „malí výskumníci“ s obrovskou potrebou pohybu. Tu je prehľad toho, čo by ste mali vedieť o hraní vo veku od 1 do 3 rokov.

1. Bezpečné prostredie na hranie

Pre malé deti nie je nič bezpečné. Všetko chcú preskúmať, vyskúšať, zistiť čo na čo slúži a ako čo funguje. Vytvorte pre svoje dieťa bezpečie a prostredie na hranie, v ktorom bude môcť experimentovať bezpečne.

2. Príležitosti na beh, lezenie, besnenie

Poskytnite svojmu dieťaťu čo najviac pohybových možností  – doma, ale predovšetkým vonku. Pohyb a šantenie na čerstvom vzduchu je pre dieťa to najlepšie.  Snažte sa preto s ním tráviť čo najviac času v prírode, v parku  alebo doma na záhrade.

3. Nechajte nech sa pohrá sám

Počas hrania nemusíte neustále sprevádzať svoje dieťa. Nechajte nech sa pohrá aj sám,  posilňuje to jeho nezávislosť a sebavedomie.

4. Deti potrebujú deti

Nechajte svoje dieťa pravidelne hrať sa  s inými deťmi. Deti potrebujú ďalšie deti, aby zažili sociálnu interakciu a učili sa jeden od druhého.

5. Hranie pred spaním

Predtým, ako idete spať, venujte osobitnú pozornosť fáze upokojenia, v ktorej  šantenie a divoké hry vystriedajú pokojné aktivity: pozeranie kníh, maznanie, rozprávanie príbehov, čítanie kníh.

6. Každodenné predmety ako hračky

Pre malé deti  sú domáce a každodenné potreby sú často oveľa zaujímavejšie  ako „skutočné“ hračky z obchodu.  Hrnce, panvice, plechovky alebo škatule, ale aj prírodné veci, ako je piesok, voda, kamene, palice a listy, ponúkajú nevyčerpateľné možnosti hry.

7. Voľný priestor na vyskúšanie

Nechajte svojmu dieťaťu priestor na vyskúšanie rôznych činností a predmetov. Iba tak môže zistiť, čo je preňho dobré a získať sebadôveru. Preto nezasahujte okamžite v prípade každého predpokladaného nebezpečenstva alebo problému. Zvážte, či je váš zásah skutočne potrebný.

Mamičky radia

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Predchádzajúci článok
Najdôležitejšie veci týkajúce sa spánku v prvom roku života
Ďalší článok
Strava počas dojčenia

ENTER YOUR EMAIL AND GET

10% OFF

Be the first to know about our exclusive items, New catalogs and special promotions.